Bon turystyczny

Planowany nowy Bon Turystyczny?

Bony turystyczne za granicą nie są nowym zjawiskiem. Funkcjonują od wielu lat m.in. we Francji, w Hiszpanii oraz na Węgrzech.  Przy projektowaniu wytycznych do polskich voucherów 1000+ brała udział m.in. Polska Organizacja Turystyczna oraz liczni przedstawiciele biznesu hotelarsko-eventowego.

 

 Jedyne wsparcie na te wczasy  jest w firmach gdzie  jest Zakładowy Fundusz Świadczeń: „wczasy pod gruszą”

Poza wynagrodzeniem za czas urlopu, pracownicy mogą otrzymywać dodatkowe dofinansowanie ich wypoczynku z funduszu socjalnego. Zasady, na jakich przyznaje się w urzędzie ten rodzaj dofinansowania, powinny zostać określone w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS).

Nie ma znaczenia, kiedy w danym roku pracownik wykorzysta urlop wypoczynkowy ani to, jak go spędzi. Może zaplanować wyjazd na wycieczkę, wyjechać gdzieś „na własną rękę”.

Z ZFŚS mogą korzystać pracownicy i ich rodziny, emeryci i renciści – byli pracownicy i ich rodziny, inne osoby, którym pracodawca przyznał w regulaminie ZFŚS prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych.

W większości zakładów pracy, gdzie tworzy się ZFŚS, dofinansowanie do wypoczynku dla pracowników, ich rodzin i innych osób uprawnionych to zwykle najważniejsza pozycja w wydatkach funduszu.

 

 

 

Tuż przed tegorocznymi wakacjami rząd planuje wprowadzić nowy Bon Turystyczny. Po ogłoszeniu zakończenia programu poprzedniego bonu ogłoszono zaskakującą decyzję, że to nie koniec świadczenia. Miało ono obowiązywać od 1 czerwca i w zupełnie nowej formule niż wcześniej. Tym razem będzie to już nie 500 złotych na jedno dziecko, a 1000 złotych. Dla wielu rodzin będzie to kolejna okazja, aby ponownie móc udać się na wymarzony urlop i odpoczynek.

Jak Uzyskać Nowy Bon Turystyczny 1000+?

Na dzień 15,06,2023r wychodzi że rząd nie zdąży przygotować nowego bonu turystycznego w jakiejkolwiek wersji.
 

Bon 1000+ na turystykę ma formę elektroniczną. Bony turystyczne będzie można wykorzystać od 1 czerwca 2023 r. do końca 2024 roku.
Pieniądze będzie można pozyskać na takich samych zasadach, jak poprzednio. Nie będzie to zatem skomplikowana procedura, a pieniądze
będzie można wydać w kilka minut od aktywacji. Warto zatem się rozejrzeć i zacząć powoli planować wakacje. A pieniądze, jakie pozostaną na
koncie można wydać dzięki temu na wiele różnych innych rzeczy.

Mało tego – rząd chce, aby można było dopłacić te pieniądze do już zarezerwowanych miejsc. To jednak ma zostać potwierdzone tuż przed wejściem w życie ustawy. Jeżeli to się uda będzie to sytuacja naprawdę niezwykle pomocna dla wielu obywateli.

Czy będzie w tym roku? Czy będzie tak jak na początku mówili 1000+  ?

Na ostateczne zatwierdzenie i sposób rozliczenia jeszcze czekamy

Gdzie Można Wykorzystać Bon Turystyczny?

Świadczenie 1000+ można wykorzystać na zakwaterowanie z wyżywieniem w wybranych obiektach turystycznych zlokalizowanych na terytorium Polski. Oznacza to, że bony turystyczne można użyć między innymi w następujących celach:

letni urlop (w tym także nad morzem);

weekendowy wyjazd w góry;

tzw. długi weekend sierpniowy;

jesienny wypad nad morze;

ferie zimowe itp.

Aby skorzystać z bonu turystycznego muszą zdecydować się Państwo na miejsce świadczące usługi noclegowe i żywieniowe w Polsce.

Istotne jest również, że podczas rezerwacji noclegu lub imprezy turystycznej (wakacji) należy zgłosić chęć skorzystania z bonu bezpośrednio przy rezerwacji lub zakwaterowaniu.

Ośrodek Wypoczynkowy SARGUS jest zarejestrowany i Honoruje Bony Turystyczne 

   Do letniej stolicy – Władysławowa, zapraszamy gości indywidualnych

   W naszym Ośrodku SARGUS bez wątpienia każdy odpocznie w ciekawej aranżacji wnętrza pokoju, w wygodzie i w komforcie. Pomieszczenia pomalowaliśmy indywidualnie i na zróżnicowane kolory, dzięki czemu można wybrać pokój według swoich upodobań.