covid 19 unia 2

Ośrodek Wczasowy SARGUS otrzymał dotację z Unii Europejskiej która ma za zadanie wspierać firmy dotknięte epidemią COVIT-19

Instalacja paneli fotowoltaicznych

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych ma na celu ograniczenie kosztów związanych z energią elektryczną. Prognozowana oszczędność przy obecnych cenach to około 10 tyś rocznie.
Inwestycja ta, przynosząca wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa pozwoli w przyszłości na przeznaczenie zaoszczędzonych kwot w perspektywie na wymianę zużytego wyposażenia.
Nie należy zapominać, że poprzez  wykorzystanie energii słonecznej instalacja ta przyczyni się do powstrzymania zmian klimatycznych.

Instalacja stacji ładowania pojazdów   

Zakup i montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych wprost przyczyni się do rozszerzenia oferowanych usług dla klientów pensjonatu i poprzez umiejscowienie na wewnętrznym parkingu w sposób praktyczny usprawni użytkowanie tego typu pojazdów. Dzięki temu kuracjusze nie będą tracić cennego czasu na zewnętrznych stacjach ładowania, a to ma znaczenie w przypadku efektywnego wykorzystania cennego czasu urlopowego.
      Warto dodać, że jak wynika z analiz że do 2030 r. w Polsce może powstać nawet 220 000 publicznych stacji ładowania w związku z proponowanymi przepisami unijnymi w zakresie infrastruktury. Przepisy te nakładają na państwa członkowskie obowiązek rozbudowy infrastruktury do ładowania w miarę powiększania się floty pojazdów elektrycznych. Obecnie w Polsce istnieje ok. 2800 publicznych stacji ładowania. Zarówno polski rząd, jak i Komisja Europejska przyznają, że potrzeba ich będzie o wiele więcej.

Instalacja stacji ładowania rowerów elektrycznych i  instalacja stacji parkowania rowerów

 

Stacja parkowania dla rowerów wraz ze stacją ładowania rowerów elektrycznych z kolei ubogaci oferowane usługi dla wewnętrznych gości, ale również zachęci użytkowników tego środka transportu -nie będących pensjonariuszami ośrodka Sargus – do skorzystania z oferty ośrodka, np. z basenu , SPA czy restauracji. Powyższe działania przyczynią się do podniesienia jakości oferowanych usług, co może mieć decydujące znaczenie przy ostatecznym wyborze miejsca urlopowania szczególnie dla użytkowników samochodów napędzanych silnikiem elektrycznym.

Instalacja systemu dezynfekcji wody basenowej. za pomocą aktywnego ozony i lamp UV-c.

Zakup i instalacja zamków elektronicznych i bramek dostępu w ramach rozszerzenia systemu PMS o funkcję zarządzania budynkiem ma na celu usprawnienie i unowocześnienie użytkowania pokoi dla klienta.

System dezynfekcji wody basenowej.  Zainstalowano Lampy UV-C  mające za zadanie uszkadzać ścianki komórkowe bakterii i wirusów, Grzyby, glonów które mogły by się rozwijać w wodzie Basenowej.  Dodatkowo zakupiony jest Generator O2 który jest silnym utleniaczem neutralizującym to co przejdzie przez pierwszy proces dezynfekcji. Jakie korzyści ?

 Zainstalowany system ozonowania wody dzięki czemu woda będzie dezynfekowana przez O² i dodatkowo wysokowydajną przepływową lampę UV. Pozwoli to zmniejszenie ilości chloru który początkowo pełnił główne zadanie dezynfekcji. Woda stanie się dużo łagodniejsza dla skóry korzystając z Basenu.

 Wartość całego projektu : 81 355,03 PLN  w tym wkład Funduszy Europejskich : 47 185,92 PLN

jakie są korzyści z instalacji Fotowoltaicznej w praktyce?

Poniżej przedstawiamy zrzuty z aplikacji dedykowanej która obrazuje ile można uzyskać prądu dzięki instalacji paneli

a tu prezentujemy zużycie energii w obiekcie ( aplikacja własna) – HomeAsystent

roczne zuzycie energi sargus

Na wykresie widać że maj czerwiec trochę wprowadził do sieci energii. 
Będzie można w przyszłości pomyśleć o magazynie energii aby mieć pełną auto-konsumpcję